Brožury a knihy

Stručné informace o Tušetii

Turistické trasy

Tušetinská kuchyně (stručný)

Tušetinská kuchyně (podrobnější brožura)

Mühlfried, Florian. Being a State and States of Being in Highland Georgia. Oxford - New York: Berghahn, 2014.

 

Mapy

Turistická mapa Thušska 2017

Informativní mapa návštěvnického centra Národního parku (výřez) - zcela pro základní orientaci v regionu, chodit se podle ní dá pouze pokud se držíte větších cest

Přehledná mapa zajímavých turistických míst (A3), vč. popisků (2x A4).

Přehledná mapa Thušských vesnic

Geoland Kachetie - základní přehledná turistická trasa severovýchodní Gruzie (k dostání u Geolandu ve Tbilisi nebo ve vybraných prodejnách v ČR.

Mapy jednotlivých tras (národní park Tušetie).

Geoland Omalo 1a a 1b (1:50 000, obálka) - patrně nejlepší mapa svého druhu od firmy Geoland (jakkoliv nikoliv zcela bez chyb). Lze zakoupit v prodejnách Geolandu ve Tbilisi, případně v některých obchodech v ČR.

Tusheti Protected Areas. Trekking map (1:55000, obálka) - Podrobná mapa regionu, včetně návrhů turistických tras (které však nerespektují stávající turistické značení).

MyGeoland.ge - interaktivní mapa Gruzie

Mapa Thušska v měřítku 1:85000 se prodává i v obchodech v Alvani (označeném "Tourist maps Thusheti"). Vydal jí jeden z Guest Housů na základě sovětských podkladů. Je poměrně přehledná i na základní trekking, jakkoliv neposkytuje všechny údaje.

Lze využít i staré sovětské mapy v měřítku 1:100 000 a v některých případech i 1:50 000. V obchodu v Alvani (označeném „Tourist maps Thusheti“ se prodávají novější mapy na sovětském podkladu, které jsou rovněž poměrně přehledné.

 

Sovětské topografické mapy 1:50 000

k-38-055-2_zapad-Pirikiti-Acunta.jpg

k-38-055-4-zapad-Gomecari-Covata.jpg

k-38-056-3_vychod-Pirikiti-Omalo-Dartlo-Senako-Kumelaurta.jpg

 Celková mapa Tušetie